JTCLASSBLU 15

Licznik odwiedzin

Odsłon : 209052

Ważne strony:

Reklama
..................
Reklama
..................
Reklama
..................
Reklama
..................
Reklama
..................
Reklama
..................
Reklama

PODSUMOWANIE PROJEKTU W OKCZYNIE     

                 Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Jedność” aktywnie działa od 2009 r. W ciągu dwóch lat zrealizowało kilkanaście projektów. Jednym z nich jest zakończony 30 września projekt pt. „Wesołe jest życie staruszka”, który to realizowany był w miejscowości Okczyn ze środków PO FIO.

Celem programu była organizacja zajęć rozbudowanych o spotkania integracyjne i spotkania ze specjalistami, które miały służyć integracji międzypokoleniowej, rozwiązywaniu problemów zdrowotnych, społecznych i psychologicznych osób starszych, złagodzenia ich negatywnych skutków, poprawie relacji społeczeństwa z osobami starszymi, rozwijaniu różnorodnych form aktywizacji środowiska ludzi starszych i młodych.

Aktywność  mieszkańców Okczyna na organizowanych spotkaniach, dała możliwość /zgodnie z założeniami projektu z PO FIO/ dostosowania i doposażenia istniejących pomieszczeń do potrzeb prowadzonych zajęć i spotkań.

Dnia 30.09.2011 r. w Świetlicy Wiejskiej w Okczynie odbyło się spotkanie integracyjne  pt. „Aleja seniora”, kończące cykl spotkań realizowanych w ramach tego programu, na które licznie przybyli mieszkańcy Okczyna wraz z gospodarzem miejscowości - Panem Juliuszem Rylem. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście: Pan Wójt Gminy Kodeń - Ryszard Zań, Przewodniczący Rady Gminy- Pan Stanisław Kałużyński, Pani Halina Szkodzińska- członek Stowarzyszenia i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, delegacje z miejscowości Kostomłoty I i Dobratycze.

Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs dotyczący drzewa genealogicznego. Wszyscy autorzy złożonych  prac, otrzymali upominki. Do konkursu przystąpili również mieszkańcy miejscowości Okczyn. Ich drzewo genealogiczne przedstawiało wszystkich mieszkańców Okczyna i utwierdziło w przekonaniu, że jest to jedna wielka rodzina.

               Wszystkim mieszkańcom wręczono pamiątkowe kalendarze, które przynajmniej przez rok 2012 nie dadzą zapomnieć o świetlicy w Okczynie. Oprawę muzyczną zapewnił zaś zespół SILVERBAND. Osobą reprezentującą miejscowość Okczyn i bezpośrednio realizującą projekt była Katarzyna Panasiuk- członek Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych i pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kodniu.