JTCLASSBLU 15

Licznik odwiedzin

Odsłon : 209048

Ważne strony:

Reklama
..................
Reklama
..................
Reklama
..................
Reklama
..................
Reklama
..................
Reklama
..................
Reklama

"Letnie Igraszki" 19 czerwiec 2011

            Już po raz drugi mogliśmy uczestniczyć w  festynie "Letnie Igraszki" organizowany przez SIS Jedność oraz GCKSiT w Kodniu w ramach projektu „Kodeńskie cztery pory roku”. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Kodeń- Pan Ryszard Zań.
             Podczas festynu organizatorzy przygotowali atrakcje zarówno dla młodszych jak i tych starszych uczestników.
       Głównym gościem imprezy była Służba Celna, która w ramach kampanii „Nie przemycaj” zaprezentowała okazy zwierząt zagrożonych wyginięciem zatrzymanych na granicy wschodniej, pokaz umiejętności psa służbowego oraz dała możliwość obejrzenia od środka pojazdu  specjalistyczny Służby Celnej.
             Widowiska artystyczne przygotowały: dzieci uczestniczące w warsztatach GCKSiT, WTZ i ŚDS w Kodniu, Zespół „Fortuna" z Białorusi oraz Zespół „Jarzębina”.
             Najmłodsi artyści zaprezentowali przedstawienie pt. „Zielony Kapturek” oraz wykonały piosenkę „Prząśniczki”.
           Kolejne na scenie:  „Perły Życia” (uczestnicy WTZ i ŚDS w Kodniu) dały prawie godzinny popis wokalno-taneczny pt. ”Letnie rytmy”.
            Zaproszenie na festyn przyjął także Zespół Ludowy „Fortuna” z Białorusi, który na terenie naszej gminy  gościł po raz pierwszy. Fortuna jest jednym z czterech zespołów działających pod kierunkiem zasłużonego artysty Białorusi Fiodora Mozola, który działa już 25 lat promując zespoły nie tylko z samego Brześcia ale również z obwodu brzeskiego.  Publiczność przyjęła występ bardzo ciepło, a dobry humor i wesoły charakter członków zespołu udzielał się również widzom.
        Do grona wykonawców sceny „letnich igraszek” dołączył zasłużony zespół „Jarzębina”, który uświetnia swoją obecnością niemal każde kulturalne wydarzenie i uroczystości gminy Kodeń. Można śmiało powiedzieć, że rok 2011 jest rokiem „Jarzębiny”, także ze względu na obchodzony tego roku jubileusz 20-lecia.
           Obok pokazów i występów nie brakowało także konkursów dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Ostatniej grupie czas zajęła firma P.P.H.U. „Meble Moroszczuk”- Pana Aleksandra Moroszczuka przygotowując konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Wszyscy przybyli na imprezę mogli skosztować smacznej grochówki z kuchni polowej.

           
Zapraszamy za rok ! ! !